מידע אישי

נולדתי בירושלים לבית משפחת לייכטר. במשך כל גיל הנעורים (חטיבת ביניים ותיכון) שהיתי עם הורי בוויניפג קנדה, במחוז מניטובה, קנדה בעת שהיו שליחים שם.

לאחר השירות הצבאי (1964-5) שבתי לקנדה כסטודנטית, יחד עם דורון. השלמתי שם תואר ראשון ושני. אזרחית  ישראל (בלבד). שבנו ארצה ב 1970 וגרנו בחיפה 26 שנים. מאז אני גרים ב”סובב נתניה”.

נשואה לדורון אלתרמן (מהנדס אזרחי של ניהול הבנייה), נולד וגדל בירושלים, בוגר הגימנסיה העברית. בעל תואר ראשון מאוניברסיטת מניטובה בהנדסה אזרחית (בהצטיינות יתרה) ותואר שני בניהול הבנייה מאוניברסיטת צפון קרוליינה NC STATE. בעבר, היה גם מרצה מן החוץ בטכניון בניהול הבנייה.

אם לעידן אלתרמןהמוכר בציבור כשחקן טלוויזיה ותיאטרון (בעיקר כקומיקאי) ובצמד “גרייניק ואלתרמן”. עידן שיחק גם במספר סרטים: “ההסדר“, בבימויו של יוסף סידר, “מר באום”  ו”שמיכה חשמלית ושמה משה”, שניהם בבימויו של אסי דיין, ו”לילה לבן” בבימויו של . עידן ביים את הסרט הקצר “לקיים” ואת הסרט הדוקומנטרי “קצר” (לצפייה בסרט).  לעידן ומיה בת ובן.

אם לנאורה אלתרמן M.Sc. בהצטיינות יתרה מהמחלקה למיקרוביולוגיה באוניברסיטת תל-אביב במדעי הרפואה בהנחיית פרופ’ יוסף שילה. נאורה זכתה במילגה ללימודי דוקטורט במדעי הרפואה – בריאות הציבור באוניברסיטת אוקספורד.  לנאורה וגדי שתי בנות.

בת לסיני לייכטר ז”ל – היסטוריון וחוקר פולקלור יהודי – יוזם ועורך של הפרויקט הגדול להנצחת תרבות היידיש שבחסות האוניברסיטה העברית: האנתולוגיה של שירי עם ביידיש בת 7 כרכים בשלוש שפות, כולל התווים וניתוחים היסטוריים מפרי עטו, בהוצאת מאגנס, עורך של ספר עולי הסרטיפיקטים בהוצאת האוניברסיטה העברית.

בת לנסיה לייכטר (לבית טירקל-מרמור) ז”ל שנפטרה בספטמבר 2011 בת כמעט 99.  מורה וציירת, שאימצה את המחשב בגיל 88 ולא חדלה ללמוד ולהיות לנצח אופטימית. חכמה ואוהבת אדם.  הורי גרו מאז 1953 באותה דירה צנועה (שלא שופצה) בבית הכרם ירושלים מאז 1953.

אחותי היחידה (הצעירה) דר’ צילה שמיר-לייכטר (בתקופה קצרה שפיצר-שמיר), צילה הייתה מתמטיקאית מוכשרת, שנפטרה ב2014 לאחר 4.5 שנים של התמודדות עם הנזקים האיומים של מחלת סוכרת הנעורים (במשך כל תקופה זו גרה בביתנו. לפני החמרת המחלה, היא הייתה מרצה בכירה למתמטיקה במרכז האקדמי אריאל , בין מאמריה האקדמיים במתמטיקה. המצוטטים עד היום, שמתי לב למאמר על מכוניות אוטומטיות.  כה אקטואלי לאור יוזמות גוגל בנושא שאודותיהם צילה לא זכתה לדעת. ראו http://ieeexplore.ieee.org/xpl/articleDetails.jsp?arnumber=1284727.  צילה ניחנה בכושר כתיבה ואיור, וכתבה ואיירה גם ספר מתימטיקה משעשע בעברית המיועד להנגיש את התחום שכה אהבה: “מסע בעולמות מופשטים”.  http://www.magnes-press.com/Authors/Tzila+Spitzer-Shamir.aspx?name=Tzila+Spitzer-Shamir.